Ćwiczenia z skakanką – skakanie a odchudzanie

skakanie na skakance w odchudzaniu. Ile kalorii można spalić skacząć na skakance?

Ile kalorii spala skakanie na skakance?

Przestań znowu obwiniać się, że za dużo zjadłaś, chwyć za skakankę i pozbądź się problemu. Skakanie na skakance jest naprawdę dobrym ćwiczeniem, zaledwie 10 minut intensywnego skakania zapewni ci 100-150 kcal mniej, więc po pół godziny nie będziesz już miała na sumieniu ciastka, którego zjadłaś po obiedzie.

Skakanie nie tylko pozwoli ci na spalenie kalorii, a także na zbudowanie lepszego wyglądu twoich pośladków, ud a także łydek! Już po kilku dniach treningu zauważysz efekty.

Te ćwiczenie pozwoli ci na poprawę swojej kondycji, koordynacji i równowagi, twoje serce się rozrusza i ci za to podziękuje a o bólach w stawach możesz zapomnieć.

Jak efektywnie skakać?

W treningu najważniejsza jest regularność, najbardziej efektywnym wyborem będzie skakanie codziennie po pół godziny. Jeżeli wcześniej nie miałaś do czynienie z żadnymi sportami zacznij od krótszych treningów, chociażby skakanie przez 30 sekund z przerwą 10 sekund i tak dalej aż dojdziesz do większych ilości. Z każdym tygodniem wydłużaj trening by sprawiał dla ciebie większe wyzwanie.

Zasady skuteczniejszego treningu

  1. Miejsce – możesz robić to w domu lub na zewnątrz ważne jednak by miejsce, w którym będziesz skakać było stabilne i płaskie, nie będzie to powodować utrudnień. Pamiętaj że trening na świeżym powietrzu zawsze będzie lepszy niż ten w domu.
  2. Strój – wygodne dopasowane do ciała ubranie poprawi ci komfort skakania, ważne aby twoje obuwie miało amortyzującą podeszwę a materiał ubrań usuwał nadmiar potu z twojego ciała
  3. Technika – zachowaj prostą postawę patrz przed siebie i rozluźnij kolana podczas skoków
  4. Regularność – lepiej ćwiczyć krótko a systematycznie niż ciężko ale rzadko
  5. styl – jeśli zwykłe skakanie nie będzie ci już sprawiało radości spróbuj eksperymentować i wykonać np. skakanie do tyłu lub na jednej nodze ogranicza cię tylko twoja kreatywność.

Z jakim sprzętem zacząć?

Skakanki możesz kupić w każdym sklepie sportowym. Podstawowa skakanka nie przekracza 40 złotych na samym początku nie musi być to droga lub profesjonalna skakanka, ważne jest jej długość, kiedy staniesz na jej środku uchwyty powinny sięgać nieco ponad wysokość pach. Zbyt długą skakankę można skrócić na jej końcach, lecz za krótką trzeba wymienić.

Kto nie może skakać na skakance?

Popularne skakanie, które na pierwszy rzut oka nie ma żadnych przeciwskazań nie jest polecane dla każdego. Osoby z dużą nadwagą nie powinny wykonywać tego ćwiczenia. Może to również pogłębić problemy ze stawami oraz wpłynąć nie korzystnie dla osób z nie wydolnością sercową i kłopotami z krążeniem.

Rodzaje ćwiczeń ze skakanką

  1. Stanie w lekkim rozkroku. W rękach uchwyty skakanki. Ruch: polega na wykonywaniu przeskoków przez linkę w średnim tempie przez 1 minutę. Ćwiczenie można powtórzyć kilkukrotnie.
  2. Stanie w lekkim rozkroku. W rękach uchwyty skakanki. Ruch: polega na wykonywaniu przeskoków przez linkę na jednej nodze przez 40 sekund. Ćwiczenie powtarzamy kilkukrotnie na obie nogi.
  3. Stanie w lekkim rozkroku. W rękach uchwyty skakanki. Ruch: polega na wykonywaniu przeskoków dwiema nogami jednocześnie w taki sposób, aby doprowadzić do podwójnego obrotu linki podczas jednego podskoku. Ćwiczenie wykonujemy przez 30 sekund i powtarzamy kilkukrotnie.

Skakanie na skakance wymaga skupienia i jest to interesująca forma aktywności. Zalet jest wiele, a wygodny ubiór oraz akcesoria to dodatek który wpłynie na czerpanie większej przyjemności i satysfakcji z treningu. A więc warto rozpocząć swoją własną przygodę ze skakaniem i zobaczyć efekty już po kilku treningach.