Co o miłości platonicznej wiedzieć trzeba?

platoniczna miłość

Miłość bez niej trudno wytrzymać, ale z nią czasem też nie jest łatwo. Jednak z dwojga złego, chyba lepiej kogoś kochać, niż skazywać się na wieczną samotność. Z drugiej jednak strony – wszystko uzależnione jest od tego, z jakim dokładnie człowiekiem ma się do czynienia. Jedno jest pewne – miłość ma różne oblicza i ciężko tak naprawdę powiedzieć, na który rodzaj miłości będzie można się natknąć.

Miłość platoniczna, czyli jedno kocha, drugie nie

Nie raz i nie dwa, każda osoba słyszała o miłości platonicznej. Ba! Na pewno może powiedzieć coś na ten temat, kiedy z taką miłością miało się do czynienia. Jak wygląda taka forma miłości? Łatwo to wytłumaczyć.

Otóż jedna ze stron jest zakochana, a druga niestety nie. Chętnie o tej miłości mogą opowiedzieć nastolatkowie, kiedy to na zabój kochają się w znanych piosenkarzach, aktorach, itd. Jak łatwo się jednak domyślić, owe znane osobistości nic nie wiedzą o tych młodych ludziach. Tzn. zdają sobie oni z tego sprawę, że mają na całym świecie swoich fanów, jednak tak naprawdę nie podchodzą do tej miłości całkiem poważnie. Nie ma się czemu dziwić, jeżeli co drugi chłopak, co druga dziewczyna wzdycha do niego ukradkiem. A tych fanów na świecie są setki tysięcy. Temat rzeka tak naprawdę.

Miłość platoniczna – co można z nią zrobić?

Jeżeli ktoś kocha miłością platoniczną znaną osobę, tak naprawdę nie ma dużego pola do manewru, ponieważ nic nie da się z tym zrobić. Super, że ma się swoich ulubieńców, jednak nic więcej nie można z tym zrobić. W szczególności, jeżeli owa znana gwiazda ma męża/żonę i do tego gromadkę dzieci. Dorośli (aktualni) są najlepszym dowodem na to, że z taką miłością trzeba żyć. Teraz wielu z nich na pewno ze śmiechem wspomina te chwile, kiedy to do szaleństwa kochali się w znanych gwiazdach (jak byli młodzi!). Całkiem możliwe, że nawet do dzisiaj mają w sobie tą nutkę uwielbienia dla nich. Jednak z fazy miłości platonicznej, przeszli już na coś spokojniejszego. Bo na szczęście, z czasem to szaleństwo będzie mijać.

Jednak miłością platoniczną obdarza się nie tylko znane gwiazdy, ale takie całkiem realne osoby, które mieszkają na tym samym osiedlu, chodzą z kimś do pracy, do szkoły i ma się je tak naprawdę na wyciągnięcie ręki. O ile na miłość platoniczną do znanej osoby można machnąć ręką, o tyle w tym drugim przypadku sprawa wydaje się nieco bardziej skomplikowana. Co z nią zrobić? Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od danej osoby.

Kocha czy nie kocha?

Pewne jest to, że miłość platoniczną do osoby realnej, która – jak było wspomniane wcześniej – jest tak naprawdę na wyciągnięcie ręki, należy potraktować poważnie. Dlaczego? Ponieważ nikt nie powiedział, że nie ma szansy na to, żeby przerodziło się to w coś bardziej poważnego. Zawsze można przecież spróbować. W pierwszej jednak kolejności warto dowiedzieć się czegoś o danej osobie. Obecnie mały „wywiad” można wykonać na różne sposoby. W końcu od czegoś są te media społecznościowe, gdzie tak naprawdę można znaleźć ogromną rzeszę informacji. Warto tam zajrzeć. Jeżeli nie, to należy dowiedzieć się czegoś od wspólnych znajomych, bo tacy na pewno się znajdą.

Jeżeli sytuacja będzie w miarę jasna, to nic nie zaszkodzi spróbować oczarować tej drugiej strony swoją elokwencją, erudycją, urokiem osobistym. A nuż się uda i ta druga osoba faktycznie będzie chciała się także zakochać? Warto próbować.

Jeżeli jednak nic z tego nie wyjdzie, należy odpuścić. Na pewno nie można pozwolić sobie na coś takiego jak stalking (męczenie drugiej osoby) lub hejt (obrażanie jej/jego z powodu odrzucenia). Tym bardziej że obie te czynności są karane i można z tego powodu narobić sobie niezłych kłopotów. Może na początku wydawać się, że bez swojej miłości nie da się żyć. Jednak z czasem człowiek zrozumie, że można i takie rzeczy przeskoczyć. Bo los na pewno szykuje kogoś innego do pokochania. Trzeba tylko wykazać się odpowiednim poziomem cierpliwości, aby zrozumieć, że w końcu pojawi się taka osoba, którą na pewno będzie można obdarzyć miłością wzajemną.