Dieta sokowa – co należy wiedzieć na jej temat?

dieta sokowa

Dieta sokowa cieszy się ogromną popularnością. Z tego względu, że pomaga oczyścić organizm z toksyn. Człowiek nawet nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, że w jego organizmie takie toksyny faktycznie zalegają. A tak jest naprawdę. Warto więc zadbać o swoje oczyszczenie – w czym faktycznie pomaga ten rodzaj diety. Warto na to spojrzeć także z innej perspektywy Dieta sokowa pomaga zgubić kilka nadprogramowych kilogramów. Chociaż z tym tematem należy być bardzo ostrożnym.

Co o diecie sokowej należy wiedzieć?

Każda osoba, która chciałaby spróbować swoich możliwości powinna w pierwszej kolejności do tego rodzaju diety się przygotować. Drastyczne podejście do tego tematu może okazać się nie lada szokiem dla organizmu, co też może zakończyć się przykrymi konsekwencjami zdrowotnymi.

W pierwszej kolejności należy zrezygnować z picia kawy i herbaty, które na diecie sokowej są surowo zabronione. Zamiast takich :energetycznych” napojów, od rana należy wypić szklanek ciepłej wody z cytryną, odrobiną cynamonu, imbiru i pieprzu cayenne. To równoważnik takiego energetycznego płynu, który jest w stanie zapewnić odpowiednią ilość energii każdej osobie. Może jak się o tym czyta, to nie brzmi apetycznie, ale są to tylko pozory.

Drugim krokiem będzie rezygnacja z takich rzeczy, jak fast-food oraz mięso, alkohole, słodkie napoje. Warto podejść do tego perspektywicznie, ponieważ człowiek nie będzie odczuwał chęci do tego, aby potem do takich zakazanych rzeczy wrócić. W szczególności, jeżeli mowa o alkoholu oraz o słodkich napojach i fast-foodzie. Wyjątkiem jest oczywiście mięso.

Kiedy rozpocząć dietę sokową?

Tak naprawdę można o niej pomyśleć w każdej chwili. Oczywiście, jak wyżej było wspomniane, należy się odpowiednio przygotować. Warto jednak położyć mocny nacisk na lato lub jesień. Wtedy to w sklepach znaleźć można świeże warzywa i owoce, dzięki czemu będzie można samodzielnie pomyśleć o ich przyrządzeniu.

Tak, jeżeli ktoś nie ma czasu na to, aby takie soki samodzielnie przyrządzać, może zdecydować się na wykupienie takiej diety. Istnieją cateringi, jakie w chwili obecnej dowożą takie soki do domów klientów. Można zamówić ich odpowiednią porcję na kilka dni lub każdego dnia będzie otrzymywało się świeżą porcję. To zależy już od indywidualnych potrzeb.

Przejście na dietę sokową może okazać się nie lada wyzwaniem. Warto więc porozmawiać z bliskimi osobami, czy jednak ktoś nie chciałby dołączyć. Wspólna motywacja dużo daje i łatwiej będzie zrezygnować z różnych pokus, jakie na pewno będą czekać na człowieka każdego dnia. Z diety sokowej nie powinny korzystać dzieci, więc ich do tego nie można namawiać.

Jak powinna wyglądać dieta sokowa?

W obecnych czasach do wyboru są różnego rodzaju diety, których okres trwania uzależniony jest tak naprawdę od silnej woli danej osoby. Może to być miesiąc, dwa, pół roku. Są takie osoby, które na określony sposób żywienia decydują się na całe życie. W przypadku diety sokowej tak nie może być. Jej maksymalny okres trwania wynosi tydzień. Dłużej nie można tego kontynuować, ponieważ spożywanie samych soków mogłoby doprowadzić do pojawienia się licznych niedoborów w organizmie.

Każdy dzień powinien zostać rozpoczęty od szklanki wody z cytryną. Potem należy zaplanować od pięciu do sześciu posiłków na cały dzień. Muszą one składać się z samych soków owocowo-warzywnych, jakie nie mogą być słodzone. Wystarczy umiejętnie dobrać do siebie składniki, aby móc cieszyć się ich wyjątkowym smakiem. Ważne jest również to, aby na śniadanie wybierać soki, jakie w głównej mierze składają się z owoców. Chodzi bowiem o zawartość cukrów. W ciągu dnia powinno wybierać się soki bardziej „zielone”, które bardziej będą bazować na kompozycjach warzywnych. Mięta, bazylia, tymianek, kminek, kurkuma oraz gałka muszkatołowa mogą być wybierane jako takie dodatki, które są w stanie nadać większego smaku tym sokom, jakie będzie spożywało się w ciągu dnia.

Jakie soki można pić?

Przepisy na soki można znaleźć w internecie. Można również tworzyć je „z głowy”. Wystarczy tylko, aby pilnować się wcześniejszych wskazówek, dzięki czemu będzie można przekonać się co do efektów, jakie ta dieta jest w stanie dać. Trzeba jednak pamiętać także, że trzeba trzymać się innych założeń co do diety, dzięki czemu będzie można doprowadzić do oczyszczenia organizmu z toksyn, jak również pozbycia się kilku nadprogramowych kilogramów.

Ważne jest to, aby po ustaniu diety sokowej, pilnować się z tym, aby znowu organizm na nowo przyzwyczaić do pokarmów stałych, dzięki czemu ten nie przeżyje soku. Najpierw surowe warzywa i owoce, potem może być nabiał i pozostałe produkty spożywcze na liście. Uwaga! Wytrwanie na diecie sokowej przez tydzień może być trudne na sam początek. Może warto najpierw wytrzymać na samych sokach przez jeden dzień, zrobić sobie przerwę, trzy dni na sokach, przerwa i tydzień. Dzięki temu łatwiej będzie przyzwyczaić się do takiego wyzwania, aby faktycznie móc wytrwać przez tydzień. Dieta sokowa często polecana jest przez znane osobistości.