Zacznij akcję regeneracji włosów po lecie – maska do włosów na dobry początek

Włosy ostro potraktowane przez promienie słoneczne i gorące powietrze bywają osłabione i zniszczone. Brakuje im koloru i blasku. Wymagają regeneracji, nawilżenia i wzmocnienia. Wystarczy kilka kroków, aby zadbać kompleksowo o ich kondycję. Jak zregenerować włosy po wakacjach? Dobra maska do włosów to dopiero początek drogi do pięknych, błyszczących włosów.

Co jest lepsze do włosów – maska czy odżywka?

Odżywkę do włosów stosuj po każdym myciu włosów jako ich odżywienie, ale też ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Zatem czy warto stosować maski do włosów? Oczywiście, że tak! Zwłaszcza jesień to dobry moment na akcję regeneracyjną dla pasm, które bywają osłabione, kruche i matowe od słońca. Podstawą odżywienia powinno być zatem dostarczenie włosom składników budulcowych i odżywczych. Maski są do tego celu stworzone! Jak dobrać produkty pielęgnacyjne, aby dostarczyć włosom wszystkich składników, ale by ich nie obciążyć?

Nawilżający szampon plus olejowa maska do włosów

Przesuszone włosy stają się łamliwe, puszące i matowe. Aby zaradzić przesuszeniu, trzeba wybrać szampon nawilżający, który ma właściwości nawilżające i transportujące wodę w strukturę włosa. Świetnie sprawdzają się na przykład szampony z kwasem hialuronowym czy algami. Po umyciu włosów nałóż na nie maskę, która utrudni odparowanie wody ze struktury włosa – doskonale sprawdzają się maski do włosów z olejkami i woskami roślinnymi. Inny sposób to nakładanie masek olejowych na podkład z żelu aloesowego lub nawilżającej odżywki. Stosuj je 1-2 razy w tygodniu, a zauważysz różnicę.

Maski wygładzające i przywracające blask

Jak wygładzić strukturę włosów po lecie i nadać pasmom lustrzany blask? Tu z pomocą przyjdą regenerujące maski z proteinami roślinnymi, keratyną lub witaminami. Na domknięcie łusek rewelacyjnie działają odżywki lamelarne, które zapewniają lustrzany blask już po pierwszym zastosowaniu.

Pamiętaj, że współczesne zasady pielęgnacji włosów są nieubłagane i mówią, że na półce warto mieć więcej niż jedną maskę i odżywkę. Stosuj naprzemiennie maskę emolientową i nawilżającą, na przykład raz w tygodniu jedną, za trzy dni sięgnij po drugą. Z czasem nauczysz się rozpoznawać aktualne zapotrzebowanie Twoich włosów na konkretne składniki, które zmienia się wraz z porą roku, a nawet poziomem nawilżenia powietrza.

Zadbaj o końcówki – pielęgnacja włosów po wakacjach

Maska do włosów to jedno, ale bardzo ważnym kosmetykiem pielęgnacyjnym są też serum na końcówki. Czasami przyczyną rozdwojonych końcówek są uszkodzenia mechaniczne, ale często zdarza się, że niski poziom keratyny. Aby zapobiec problemowi, dbaj o ochronę końcówek, aplikując na nie codziennie serum z zawartością emolientów, keratyny lub olejków roślinnych.

Wzmocnienie skóry głowy i cebulek włosów

Po sezonie letnim rozważ suplementację. Możesz stosować kapsułki doustnie (po konsultacji z dermatologiem lub trychologiem) lub ampułki do stosowania bezpośrednio na skórę głowy. Pomagają one dostarczać składniki odżywcze bezpośrednio do źródła zdrowych włosów, czyli cebulek. Wcierając je, fundujesz skórze pobudzający masaż, które włosy wprost uwielbiają.