Suche włosy latem – jak uchronić je przed zniszczeniem?

Suche włosy wymagają regularnej, intensywnej pielęgnacji, a także unikania zagrożeń, mogących wpływać a ich przesuszenie oraz osłabienie. Pielęgnacja włosów suchych latem powinna być szczególnie intensywna, by zminimalizować ryzyko ich uszkodzeń.

Jakie zagrożenia dla włosów suchych latem?

Latem mamy do czynienia z najbardziej intensywnym promieniowaniem UV, odpowiedzialnym za fotostarzenie się, wpływającym również a skrócenie cyklu życia włosów. Często jesteśmy narażeni na wpływ przesuszającej klimatyzacji, działanie morskiej wody, wiatru oraz zanieczyszczenie powietrza. Włosy suche latem są ponadto narażone na kontakt z chlorowaną wodą, nakryciami głowy, chroniącymi przed słońcem, kaskiem rowerowym lub rolkowym. Wiele sytuacji, związanych z urlopem lub latem w mieście może stanowić zagrożenie dla już osłabionych, suchych włosów. Przed zagrożeniami warto je chronić z pomocą odpowiednio dobranej pielęgnacji oraz okryć, pozwalających skórze głowy i włosom oddychać.

Jak pielęgnować suche włosy latem?

Suche włosy latem potrzebują nie tylko intensywnego nawilżenia i odżywienia, ale i niezawodnej ochrony przed zagrożeniami, powodującymi uszkodzenia mechaniczne. Przy każdym myciu stosuj odżywki i maski na suche włosy. Ich potrzeba nawilżenia i wygładzenia wiąże się z rozczesywaniem pasm po myciu. Wybierz kosmetyki, dzięki którym rozczesywanie, zwłaszcza w przypadku włosów półdługich i długich nie będzie powodowało uszkodzeń. Zadbaj również o delikatnie działający grzebień, wybierając go zamiast szczotki do włosów. Stosuj maski, które zapewnia włosom suchy skuteczną termoochronę, pozostawiając na nich film lipidowy. Stosując niewielką ilość produktu unikniesz efektu przetłuszczonych pasm.

Suche włosy – czego unikać w pielęgnacji latem?

Latem suche włosy są szczególnie narażone na przesuszenie oraz uszkodzenie, związane z intensywnym działaniem słońca. w pielęgnacji warto unikać produktów, które mogą przesuszać włosy. Nie stosuj suchego szamponu oraz unikaj stylizacji z użyciem gorącego powietrza oraz lakieru do włosów. Ten kosmetyk przy rozczesywaniu może spowodować łamliwość i dodatkowe uszkodzenia już osłabionych, suchych pasm. W letniej pielęgnacji wybieraj produkty silnie odżywiające, unikaj natomiast rozjaśniania produktami drogeryjnymi i koloryzacji samodzielnie wykonywanej w domu. Podczas upalnych dni warto zadbać o nawilżenie włosów, dlatego unikaj również mycia ich w ciepłej wodzie. Może ona dodatkowo przesuszać włosy. W letniej pielęgnacji doskonale sprawdzi się letnia i chłodna woda.

Jak dbać o suche włosy, by jesienią nie wypadały?

Letnie uszkodzenia mogą wpłynąć na osłabienie włosów jesienią. Suche włosy są szczególnie podatne na łamliwość i wypadanie, dlatego by jesienią nie odczuć efektów letnich obciążeń koniecznie zadbaj latem o regularną, intensywną pielęgnację. Nie zapominaj o stosowaniu odżywek i masek, zawierających naturalne ekstrakty roślinne oraz cenne oleje. Dzięki nawilżeniu i odżywieniu pasma będą odporniejsze na przesuszenie i mniej skłonne do uszkodzeń. Koniecznie chroń swoje suche włosy przed słońcem, unikając ekspozycji w czasie najbardziej intensywnego promieniowania oraz zakładaj nakrycie głowy podczas plażowania. Świetnie sprawdza się słomiany kapelusz, zapewniający odpowiednią wentylację.